ПРЕС-РЕЛІЗ З ПРИВОДУ АНУЛЮВАННЯ ЛІЦЕНЗІЙ ПРАТ "УСК"

26 квітня 2018 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, було прийняте рішення про анулювання ліцензій на провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг (крім професійної діяльності на ринку цінних паперів) Приватному акціонерному товариству «Український страховий капітал».

У зв’язку з цим ПРАТ "Український страховий капітал" хоче зазначити наступне.

Більше року наша компанія перебуває у конфліктній ситуації з Державним космічним агентством України з приводу різного тлумачення порядку виконання положень договорів страхування, які були укладені у рамках реалізації міжнародної спільної програми створення космічного ракетного комплексу «Циклон-4» та його використання на космодромі Алкантара (Бразилія).

Як відомо з публічних джерел, у процесі виконання цієї космічної програми саме внаслідок непродуманих та невірних дій Державного космічного агентства мали місце численні зловживання з виділеним під гарантії України фінансуванням, зриви термінів виконання окремих її етапів та вихід, врешті- решт, з програми держави Бразилія.

Все це призвело до багатомільярдних незворотних збитків, завданих державному бюджету. На жаль, на цей час з боку відповідних державних органів ніяких ефективних дій щодо притягнення до відповідальності причетних посадових осіб та повернення виділених коштів чомусь зроблено не було. Навпаки, фактично робиться спроба приховування значних негативних наслідків зловживань та непрофесіоналізму посадовців шляхом роздрібнення відповідальності, її перекладання на другорядних виконавців – залучених до проекту приватних компаній, зокрема, і на ПРАТ "УСК".

Зазначимо, що за діючим законодавством України всі суперечки за господарськими договорами повинні вирішуватись сторонами у господарському суді. ПРАТ "УСК" зараз бере участь у двох судових провадженнях (господарському та адміністративному), де з перемінним успіхом намагається відстояти свою правову позицію у ситуації, що склалася.

На жаль, одночасно вже декілька місяців на нас здійснюється також неправовий, прямий і неприхований тиск з боку державних органів з метою позасудової зміни нашої позиції, а у протилежному випадку - зупинки роботи компанії. Так, тільки за останні півроку в ПРАТ "УСК" було здійснено чотири комплексні планові та позапланові перевірки з боку контролюючих та правоохоронних органів. До цього процесу також було залученоі адміністративного регулятора фінансового ринку – Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (НАЦКОМФІНПОСЛУГ) яка відповідно до діючого законодавства повинна бути поза відносинами господарюючих суб'єктів.

ПРАТ "УСК" заявляє, що відстоює та буде відстоювати свою правоту усіма можливими законними засобами. Наш опір обумовлений насамперед прагненням виконати в повному обсязі зобов'язання перед нашими клієнтами і залишатися на страховому ринку України. Але Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, ігноруючи цей факт та можливі негативні наслідки іміджу страхового ринку держави, не дочекавшись відповідного рішення господарського суду, навпаки, поспішно прийняла рішення про анулювання ліцензій ПРАТ "УСК".

ПРАТ "Український страховий капітал" заявляє, що не залишить вказане рішення регулятора без належного реагування та скористається своїм правом оскаржити його до відповідних компетентних органів.

Також безумовно, що всі зобов’язання перед страхувальниками за діючими договорами страхування нами будуть неухильно виконуватись.


Назад
Перелік тем